Náš blog

Disney Audio Rozprávky

Posted by Daška Hodasová

Doteraz si pamätám tú VHSku v šedom obale, 1000x obohratú. Boli na nej okopčené Snehulienka a Popoluška, moje prvé Disneyovky. Snehulienkin zvonivý smiech a scénu, kde jej vtáčiky pomáhali pripraviť koláč a skackali po okrajoch mám v živej pamäti doteraz. A keď si spomeniem na tie Popoluškine malé myšičky v kabátikoch ako jej šili šaty, cítim ten známy pocit až v končekoch prstov. Disneyovky boli moje detstvo a verím, že tieto nadčasové príbehy budu mať, čo povedať aj Vincentovi. 

Ak ich milujete rovnako a zdieľate so mnou aj nadšenie pre audio rozprávky, čítajte ďalej, toto sa vám bude páčit.

De Agostini totiž vydali klasické Disney rozprávky po slovensky v audio podobe. A vlastne to vôbec nie je len audio. Súčasťou zbierky je aj malý červený reproduktor, knižky a figúrky. Rozprávku teda viete deťom prečítať, dať im k tomu figúru a oni si ňou môžu samé tú rozprávku spustiť. Proste len položia hlavného hrdinu na reproduktor a už to hrá. Neviem jak to funguje, ale funguje :).

Na rovinu poviem, že prvé dni Vincent len dookola menil figúrky – Snehulienka, Maugli, Leví kráľ – a z každej rozprávky som poznala iba prvých pár viet. Po niekoľkých dňoch však máme jasného favorita. Spievame si Hakuna Matata a prasiatko Pumba je zatiaľ väčší sympaťák ako levíča Simba. 

Ak už máte tiež dosť kôz a vlkov, toto je ďalšia super možnosť. Viac info a ďalšie pripravované rozprávky nájdete na ich stránke https://bit.ly/disney-sk.

Related Post

1 Comment

  1. mari

    ďalujem za tip! je to super :)!

Leave A Comment