Náš príbeh

Sme dve mamy, kamarátky a teraz už aj kolegyne. Každá trochu iná, no vlastne veľmi podobné. Obe sme akčné, zvedavé a spojenie “nedá sa” v našej slovnej zásobe chýba. Rovnako tak sa nenecháme obalamutiť frázami a hľadáme otázky na všetky naše odpovede (nielen) ohľadom materstva.

Tak nejak vznikol aj tento podcast. Spoznali sme sa pri koučingu, pretože jedna (Adela) potrebovala upratať myšlienky a druhá (Daša) je na to ako stvorená. A postupom času začalo rásť brucho jednej aj druhej, preto sa veľa našich debát točilo okolo tehotenstva, pôrodu, detí a nás samých v epicentre diania. Z pracovného vzťahu vzniklo kamarátstvo a z dvoch pracantiek sa stali mamy na materskej. Zistili sme, že nás nielen baví hľadať odpovede odborníčiek a zdieľať si ich navzájom, ale ich aj posúvať ďalej. Preto sme sa rozhodli pýtať sa nielen kvôli nám, ale aj kvôli vám a prinášať témy, ktoré rieši každá jedna z nás. 

Pre tie (a tých) z vás, ktoré sa naopak pýtajú, kto sme a čo sme zač my dve, tu je krátka predstavovačka. 

Daška

Kto som? 

Som Daša aj Ivona, mama malého Vincenta, ktorá je nadšená pre bezplienkovanie a jedenie rukami. Tiež som trénerka soft skills a koučka,  čo miluje dobré otázky a pozitívnu psychológiu. Rada počúvam podcasty a okrem materských tém sledujem mojich obľúbených psychológov, občas niečo o vegánstve alebo crossfite. Ten si ale radšej zacvičím ako o ňom počúvam.

Čo pre mňa znamená materstvo? 

Je to pre mňa neustály rozvoj. Nikdy doteraz som nepoznala taký strach, ale ani toľko sily, ktorá sa vo mne skrýva. Vincent je taký môj malý experiment a zároveň veľký učiteľ. Niekedy je to strašne ťažké a inokedy najväčšia zábava. Hlavne to vôbec nie je nuda.

Prečo podcastovanie?

Ja mám niekedy dojem, že hoci viem mnohým mojimi otázkami pri koučingu pomôcť, sama nie som na nič odborník. A potom príde materstvo a to sa už človek necíti ako odborník vôbec. Ale ja sa viem aspoň pýtať. A tak si vlastne môžem tých odborníkov pozvať do podcastu a využiť to čo mi ide, klásť dobré otázky. A ako bonus to môžem ešte aj robiť s Adelou. No proste som nenašla dôvod do toho neísť.

Adel

Kto som? 

Volám sa Adela a som už pár mesiacov mamou Mariety. Predtým, ako som sa stala mamou, som pracovala v poradenstve, viedla som neziskovku so zameraním na inovácie a pracovala som aj v tíme pani prezidentky Čaputovej. Od januára 2020 som na materskej, ktorú by som rozhodne nenazvala dovolenkou. Každá mama rozumie 🙂 Okrem práce a bábätka ste ma mohli stretnúť na cestnom bicykli alebo v bežeckých teniskách, prípadne na jogovej podložke. K joge a behu už som sa stihla vrátiť aj po pôrode, no bicykel ešte čaká v rohu na oprášenie, kým bábo nepodrastie, aby som sa mohla vzdialiť bez výčitiek. 

Čo pre mňa znamená materstvo? 

Materstvo je tá najkrajšia, najťažšia a najdôležitejšia vec, akú som kedy robila. Až pokým som sa nestala mamou, som nerozumela, čo to znamená 24/7. Non stop. Neustály prísun lásky, driny a nových podnetov a zážitkov. Materstvo znamená nikdy sa nenudiť, aj keď by som sa občas chcela. Materstvo je privilégium, záväzok a obrovská radosť. 

Prečo podcastovanie? 

Odjakživa som chcela o všetkom vedieť veľa. Alebo aspoň dosť 🙂 ako hovorí moja kamoška Peťa, nie náhodou som bola jednotkárka. Takisto to bolo aj s tehotenstvom, pôrodom a materstvom. Čítam, vzdelávam sa a s otvorenou mysľou hľadám odpovede na otázky, ktoré ma zaujímajú, aby som mohla byť Mariete tou najlepšou mamou v danom momente. Informácií v stráviteľnej podobe, ktoré by ma bavilo vstrebávať, je v slovenčine veľmi málo. Raz som niekde čítala, že ak neexistuje kniha, ktorú by si si rád prečítal, musíš ju napísať. Tak tak nejak to je s týmto podcastom. Neexistoval podcast v slovenčine, ktorý by som si chcela počúvnuť. Preto sme si s Daškou povedali, že možno stojí za to ho skúsiť dať dokopy.